Pirmadienis, 29 lapkričio, 2021

Akių gydymas

Akių gydytojai oftalmologai konsultuoja ir gydo įvairias akių ligas. Oftalmologai Šiauliuose atlieka profilaktinius patikrinimus: regėjimo nustatymas, akių dugno tyrimai, akies struktūros tyrimai ir kt. Profilaktiniai patikrinimai rekomenduojami visiems pacientams, kurie kreipiasi į gydymo įstaigą. Anksti diognazavus sutrikimus, galima užkirsti kelią įvairiems akių ligų susirgimams. Atlikdamas akių dugno tyrimą oftalmologas gali pamatyti akies kraujagysles ir akies nervą. Šio tyrimo metodas svarbus nustatant cukrinį diabetą, galvos smegenų auglius ir kitas ligas.

Akies struktūros tyrimai

Optinė koherentinė tomografija yra lazerinis tyrimo metodas, kuriuo ištiriama akies vidinė struktūra. Tyrimo metu įvertinamas ir išmatuojamas regos nervo diskas, tinklainės sluoksnis ir jų storis. Šis tyrimas reikalingas diagnozuojant gliaukomas, tinklainės ligas. Darant optinę koherentinę tomografiją galima pamatyti visus tinklainės sluoksnius, taip pat ištirti rageną ir rainelę. OTK tyrimas rekomenduojama atlikti pacientams sergant ir kitomis rego nervo ligomis, sergantiems centrinės tinklainės ligomis, kuriems neaiški regėjimo sutrikimo priežastis ir kt.

Dažniausiai paplitusios ligos

Oftalmologai diagnozuoja šias ligas: trumparegystė, toliaregystė, uždegiminės akių ir vokų ligas. Sausų akių liga, glaukoma, katarakta, diabetinė retinoglaukoma, tinklainės plyšys ir atšoka ir kt.

Gliaukomos simtomai

Glaukomos liga- tai sunki lėtinių akių liga, o jos negydant didelė rizika ir apakti. Šiai ligai progresuojant pastebimi šie simptomai: siaurėja matymo laukas, žmogus prastai mato, lyg žiūrėtų pro dūmus, atsiranda rytinis ar vakarinis akių skausmas, sergantiems vis norisi užsimerkti ir sunku atsimerkti, pasidaro sunku matyti tamsiuoju paros metu, žiūrint į saulę ar ryškią šviesą, akyse matomi tamsios formos pagaliukai.

Nuo ko priklauso glaukomos gydymas?

Glaukomos gydymas priklauso nuo ligos stadijos ir kitų sergamų akių ligų. Sergantiems pacientams svarbu palaikyti sveiką gyvenseną. Daug vaikščioti lauke, šviesios paros metu nešioti specialius medicininius akinius kurie apsaugos nuo ryškios saulės šviesos. Vengti riebaus ir sūraus maisto, saldumynų, nerūkyti, nevartoti alkoholonių gėrimų. Alkoholis, rūkymas neigiamai veikia akių vidinį spaudimą, rūkant nikotinas susiauruna kraujagysles ir akys pradeda perštėti, dideja spaudimas.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos