Pirmadienis, 29 lapkričio, 2021

Antivirusinė programa, kokią rinktis?

Ką veikia antivirusinė programa?

Po įdiegimo ji, savo nuožiūra, pradeda nuskaityti informaciją diskuose ir ieško, ką mes vadiname virusais. Jei tokių yra, programa praneša vartotojui ir kukliai klausia, ką toliau daryti su šiomis kenkėjiškomis programomis.

Žinodamos apie duomenų apsaugos problemos rimtumą, antivirusinės kompanijos stengiasi sukurti programas, galinčias aptikti ir neutralizuoti kenksmingą kodą.
Susidūrę su antivirusinės apsaugos gausa, kompiuterių vartotojams ir sistemos administratoriams dažnai būna labai sunku pasirinkti vieną ar kitą įrankį. Lyginant būtina išanalizuoti daug parametrų, kurie, atsižvelgiant į tam tikras aplinkybes, gali būti daugiau ar mažiau reikšmingi.

Be abejo, svarbiausias parametras lyginant antivirusinę programinę įrangą yra jos sugebėjimas aptikti virusus ir kitas kenkėjiškas programas.

Svarbiausia – antivirusinė programa turėtų būti patogi naudoti – ji neturėtų atitraukti kompiuterio vartotojo nuo tiesioginio jo darbo atlikimo, tokią programą galite rasti
https://www.distributor.lt/antivirusines-programos/webroot-antivirusines-programos/categories.aspx?CatID=3681

Lyginant antivirusines priemones atsižvelgiama į keletą veiksnių, bet labai svarbų vaidmenį čia vaidina ir reputacija, kurią įgijo vienas ar kitas antivirusinis įrankis tarp kompiuterių vartotojų ir sistemos administratorių, taip pat daugelis vadovaujasi asmeninėmis nuostatomis.

Nesunku pačiam vartotojui išanalizuoti turimą techninių galimybių rinkinį, skaitant atsiliepimus apie antivirusines programas paskelbtus spaudoje ar internete.

Tačiau palyginti virusų aptikimo galimybes yra sudėtinga užduotis, kurią gali atlikti tik aukščiausios klasės antivirusinės apsaugos profesionalai, nes tam reikalingos technikos, kuriose būtų atsižvelgiama į skirtingus virusų aptikimo aspektus ir technologijas.

Antivirusinės programos taip pat lyginamos dėl jų sugebėjimo aptikti nežinomus virusus. Tai yra svarbu, nes nauji virusai atsiranda kasdien ir nė viena antivirusinė laboratorija negali jų iškart stebėti.

Bėda ta, kad virusai nuolat tobulėja, jie tampa mažiau pastebimi ir nematomi, ir natūraliai pavojingesni.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos