Pirmadienis, 3 spalio, 2022

Ar paskolos sukelia problemas?

paskolos įsiskolinusiemsAr paskolos sukelia problemas? Ar finansinės bėdos visuomet yra nulemtos prisiimtų finansinių įsipareigojimų? Kaip bebūtų keista, tačiau tokių klausimų sau nekelia beveik nei vienas vartotojas, manydamas, kas atsakymai į pastaruosius klausimus yra daugiau nei akivaizdūs. Tačiau iš tiesų tokiu požiūriu besivadovaujantys žmonės labai klysta. Problemas sukelia ne paskolos, o netinkamas žmonių požiūris į savo lėšų bei pinigų srautų valdymą ir finansinius įsipareigojimus. Todėl apie visą tai verta pakalbėti šiek tiek plačiau, paaiškinant, kokios pagrindinės priežastys neretai nulemia sudėtingesnę žmonių finansinę situaciją.

  • Didelės išlaidos. Labai dažnai viena iš pagrindinių priežasčių, kuri nulemia prastesnę žmonių asmeninę finansinę padėtį, yra pernelyg didelės išlaidos. Todėl jei ir jūs pastebite, kad jūs dažnai leidžiate sau išlaidauti, negalvodami apie tai, kas jūsų laukia rytoj ir kokias pasekmes galėtų sukelti tokie neapgalvoti sprendimai, natūralu, kad gavus paskolą jūsų situacija gali tapti nebekontroliuojama. Tai reiškia, kad jei jūsų išlaidos viršija pajamas, akimirksniu susiduriate su didelėmis finansinėmis bėdomis.
  • Įsiskolinimų nesuvaldymas. Paskolos įsiskolinusiems gali turėti įvairių pasėkmių. Bet dažniausiai jos būna jiems it peilis po kaklu. Paskola ant paskolos ir įsiskolinę tampa dar labiau įsiskolinę. Prieš įsiskolinant vertėtų nuo pat pradžių turėti planą kaip bus grąžinamas pirmasis ar pirmieji prisiimti įsipareigojimai. Blogiausiu atveju reikėtų kreiptis dėl paskolos įsiskolinusiam sumažinimo, t.y. dėl refinansavimo.
  • Netinkamas biudžeto paskirstymas. Nemaža dalis žmonių nemoka optimaliai paskirstyti savo mėnesinio biudžeto. Kai kuriems atrodo, kad jie tai daro kuo puikiausiai, tačiau jiems visuomet reguliariai atsiranda nemažai papildomų išlaidų, kurios neigiamai paveikia jų finansinę situaciją. Tačiau iš tiesų visas papildomas „nenumatytas“ išlaidas galima „numatyti“. Tiesiog reikia turėti atskirą biudžetą nenumatytiems atvejams. Tai galima pavadinti ir savotišku taupymu. Jei jūs dalį savo mėnesinių pajamų kiekvieną mėnesį atidėsite į šalį ir neleisite sau jų naudoti, tuomet jums bus lengviau apsisaugoti nuo sudėtingų situacijų, kurioms spręsti prireiks papildomų lėšų. Tai būtų saugus jūsų asmeninio biudžeto paskirstymas.
  • Didelis dėmesys paskolos pasirinkimui. Dar viena didelė klaida, kurią daro daugybė žmonių, norinčių gauti paskolą, yra skubėjimas. Niekada nereikėtų skubėti gauti paskolą. Skubi paskola gali duoti daugiau bėdos nei naudos. Juk tokiu atveju didinate tikimybę, kad pasirinksite nepalankiomis sąlygomis pasižymintį finansinį įsipareigojimą. Tačiau jei jūs suprasite, kokią didelę svarbą turi paskolos sąlygos, galėsite lengviau atrasti palankų pasiūlymą. Suprantama, kad didelį dėmesį turėtumėte skirti paskolos metinei palūkanų normai, grąžinimo terminui ir administraciniams mokesčiams.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos