Penktadienis, 5 kovo, 2021

Kaip pasirinkti spalvas vaikų kambariui?

Vaiko kambarys – vaiko saugioji zona, vieta, kurioje jis turėtų jaustis geriausiai, saugiausiai ir smagiausiai. Jeigu įrenginėjate kambarį kūdikiui ar dar visai mažam vaikeliui, duosiem patarimų, kaip pasirinkti spalvas. Jeigu vaikas jau turi savo norų, kaip turėtų atrodyti jo kambarys, kalbėkite ir padarykite bendrą sprendimą.

Kūdinių ir vaikų iki 3 metų kambario spalvos

Kai mažylis tik pradeda savo kelionę pasaulio pažinimo link, yra svarbu atkreipti dėmesį į spalvų spektrą jo kambaryje. Tapetai vaikų kambariui gali būti švelnių bei pastelinių spalvų. Klijuojant tapetais vaikų kambarį reikia nepamiršti, kad turi būti kuriama pozityvi nuotaika.

Spalvas galima derinti su panašiais atspalviais ir rinktis kambario paviršiams, užuolaidoms, kilimams bei baldams panašius variantus. Geriausia išrinkti 2 pagrindines spalvas, kad vaiko psichika nebūtų dirginama, o kelis ryškius akcentus išdėlioti ant smulkių daiktų.

Kalbant apie sudėtingus paveikslus vaiko kambaryje, tai būtų ne pats geriausias sprendimas. Vaikai iki trejų metų pasaulį priima tiesiogiai  ir nori matyti viską taip, kaip yra gamtoje arba paveiksliukuose.

Reikėtų vaizdą supaprastinti iki minimumo, o abstrakcijas pasilaikykite ateičiai. Užtenka skirti dėmesio tik kelioms subtilioms detalėms.

3-10 metų

Kitas etapas yra kai vaikas po truputi bręsta, eina į darželį, mokyklą. Jo saugi bei gerai pažįstama erdvė kinta, tad svarbu į kambario interjerą pridėti ryškių spalvų.

Vaikas augimo metu pradeda save pažinti, tad svarbu yra pakeisti interjerą tokiu būdu, kad pradėtų formuotis vaiko geras estetinis grožio bei skonio supratimas. Tai kuo šiuo laikotarpiu bus išmokintas vaikas, liks visam gyvenimui.

Turint namuose kelias vaiko zonas, jas galima skirtingai išdažyti, bet reikia atkreipti dėmesį, kad miegamoji zona vis tiek turėtų išlikti ramesne bei švelnesne. Akcentas vėlgi gali būti sudėtas ant tam tikrų aksesuarų, baldų.

Taip pat vienas iš praktiškų patarimų būtų įrengti vaiko žaidimo zona kitaip. Kadangi dauguma vaikų mėgsta piešti ant sienų, tad geriausia yra apsidrausti ir sukurti tam tikrą plotą sienoje, kur vaikas galėtų atskleisti savo menininko sugebėjimus.

Kitas variantas yra išdažyti sieną pasakų ar filmų herojais. Ši idėja greičiausiai patiks jūsų vaikui, tad jis galės džiaugtis tokiu kūrybingu sprendimu. Tai galima padaryti fototapetų dėka arba net pačiam išpaišyti tą sienos plotą.

Neblogas variantas yra paklausti vaiko nuomonės, ką gi jis mano apie tokias idėjas ir galbūt turi savo pasiūlymų, kuriuos būtų nesunku įgyvendinti.

10-16 metų

Atejus paauglystei, vaiko skonis kardinaliai pasikeičia. Dabar jam svarbu sekti paskui naujausias tendencijas, taip pat didelę įtaką daro bendraamžiai, kurie gali paskatinti tam tikrą pasirinkimą.

Tėvams šis laikotarpis yra ypač sudėtingas, kadangi paauglių bei tėvų nuomonės gali nesutapti. Bet nereikia nusiminti. Svarbu yra kartu aptarti pageidavimus, naujos mados tendencijas ir kartu priimti sprendimą.

Dabar spalvos bus daug sudėtingesnės bei įvairesnės. Pats laikas pasitelkti sudėtingų piešinių bei abstrakcijų pagalba. Taip pat galima net pačiam paaugliui suteikti šansą dekoruoti kambarį remiantis jo skoniu.

Apibendrinant

Šiame straipsnyje aptarėme, kokios spalvos tinkamiausios skirtingo amžiaus vaikų kambariams. Tai turėtų pagelbėti, jeigu abejojate dėl spalvų ir dekoravimo, kuris tiktų jūsų vaikui. Visuomet pirmiausiai kalbėkite su vaiku, gal jis turi savo norų ir pageidavimų. 

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos