Antradienis, 9 rugpjūčio, 2022

Kas yra poliuretano grindjuostės?

Poliuretano grindjuostės yra pakankamai naujas produktas, tačiau darosi vis populiaresnis dėl savo išskirtinių savybių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Jos pasitarnauja ne tik paslepiant tarpą tarp grindų ir sienos susidūrimo, tačiau prireikus gali paslėpti ir laidus bei savo išskirtiniu dizainu puošia namų interjerą, suteikia prabangos įspūdį.

Šios grindjuostės gaminamos unikaliu karšto štampavimo būdu iš poliuretano ir yra ilgaamžės, atsparios smūgiams, išskirtinio dizaino – yra plačios ir aukštos, lanksčios ir lengvai montuojamos įvairios paskirties patalpose. Gali būti itin lanksčios, kas reikalinga, jei patalpoje yra pvz., kolonos, arkos ir pan. 

Šių grindjuosčių tipai

  • Baltos (dažomos) – yra dažomos, jei to norisi kuriant unikalų patalpos interjerą. Kadangi jos yra jau nudažytos baltai, tai dažyti nėra būtina, gali atlikti savo funkciją ir be papildomų investicijų. Prieš dažant svarbu išsirinkti pageidaujamą spalvą iš vandeniui atsparių dažų asortimento – daugiau nieko išskirtinio grindjuostėms nereikia.
  • Dekoruotos – jas galima įsigyti iš karto jau nudažytas. Jos būna padengtos laminato sluoksniu ir yra puikios išvaizdos. Nors spalvų įvairovė nėra labai plati, tačiau visos esančios spalvos atitinka populiariausias grindų dangas ir gali būti lengvai pritaikomos.

Poliuretano grindjuosčių montavimas

Poliuretano grindjuostes ne tik lengva montuoti, bet jos tinka prie įvairiausių grindų dangos rūšių ir ten, kur nėra visiškai lygu. Šios grindjuostės montuojamos itin paprastai – tereikia įsigyti tam skirtų klijų ir grindjuosčių galus reikiamose vietose išpjauti kampinio pjovimo staklėmis. Grindjuosčių montavimui nereikia turėti specifinių žinių ir šis darbas gali būti atliekamas mėgėjo, kuris bent šiek tiek nusimano statybos darbuose.

Pagrindinės savybės

Poliuretano grindjuostes galima klijuoti ir ten, kur nėra šildymo, ir tuo pačiu, jos nebijo ir didesnės šilumos (pvz., po radiatoriumi). Ne tik atsparumas buitinei chemijai, drėgmei (galima montuoti ir vonioje), bet ir smūgiams (o tai labai svarbu norint apsaugoti išorinius kampus). 

Taip pat jos pasižymi ilgaamžiškumu bei atsparumu įvairiems mikroorganizmams, grybeliams – visa tai leidžia šeimininkams būti ramiais ir atsipalaidavus mėgautis savo susikurtu namų grožiu. 

Poliuretano grindjuostės yra pagamintos iš aukščiausios kokybės poliuretano junginio ir pasižymi puikiu atsparumu pjovimui, smūgiams ir dilimui.

Puikios fizinės savybės ir atsparumas plyšimui

Poliuretano grindjuostės pasižymi puikiomis fizinėmis savybėmis ir atsparumu plyšimui. Jis tiekiamas su nuožulniu kraštu ir yra skirtas montuoti ir reguliuoti tiesiai virš konvejerio juostos, kad būtų sukurtas sandariklis.

Tai sumažina medžiagos išsiliejimą, bet taip pat sumažina pačios konvejerio juostos pažeidimo galimybę. Įrengdami skirtingą poliuretaną, turite būti atsargūs, nes neteisingas sureguliavimas gali susidėvėti ir sugadinti konvejerio juostą.

Poliuretano grindjuostės tiekiamos iš anksto nupjautomis grindjuostėmis, atitinkančiomis standartines konvejerio sistemos konstrukcijas, paruoštos lengvai montuoti.

Apibendrinant

Nors grindjuosčių (kitaip dar vadinamų plintusais) pasirinkimas yra didžiulis, tačiau tik poliuretano grindjuostes yra taip lengva montuoti ir prižiūrėti, tik jos yra ypač atsparios smūgiams, drėgmei, karščiui bei šalčiui ir kitiems aplinkos faktoriams, tad neabejotinai galima teigti, jog šis naujosios kartos produktas yra pats patvariausias.

Straipsnis paruoštas pagal grindustudija.lt 

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos