Pirmadienis, 3 spalio, 2022

Kodėl vis dažniau įmonės yra perkamos, o ne registruojamos?

Visiems svajojantiems apie Verslo Lietuvoje pradžią, siūloma labiau domėtis ne tuo, kaip sekasi kitiems naujokams, o tiesiog mokestines našta bei kitais biurokratiniais klausimais. Būtent tai pačioje pradžioje daug kam pakiša koją. Jeigu prisiimsite netinkamus sprendimus veiklos įteisinimo metu, vadinasi patirsite nemažas išlaidas. Juk tai sau leisti gali ne kiekvienas pradedantis verslininkas. Verslą pradėti įmonės vardu nėra taip jau sudėtinga, kaip skelbia kai kurie asmenys. Naudinga būtų pasidomėti tiek įmonių steigimu, tiek ir įsigijimu iš tam tikrų paslaugų teikėjų. Tiek vienu, tiek ir kitu atveju yra savų privalumų ir trūkumų.

Kai įmonė registruojama nuo nulio, asmuo gali rinktis patinkantį pavadinimą. Jis neturi būti užimtas, o taip pat pavadinimas negali skambėti kaip koks nors prekinis ženklas. Pastaruoju atveju, galima sulaukti teisinių pasekmių, jeigu pretenzijas pareikštų tų prekinio ženklo savininkas. Taip pat verta paminėti, kad įmonių pavadinimai negali pažeisti lietuvių kalbos nuostatų, o tai reiškia, kad bet kokio pavadinimo registruoti negalėsite.

Kas liečia įmonių įsigijimą, labiausiai reikia išskirti kelis privalumus – kainą ir laiką. Perkant įmonę, nereikia sugaišti daug laiko, nes vis dėlto – įmonė jau yra sėkmingai užregistruota ir ją perkate iš karto. Jums paleidžiamos visos akcijos. Nebūna jokios laiko gaišaties, pavadinimą atitinka visus reikalavimus ir t.t. Klabant apie kainą – čia vėlgi yra didžiulis pliusas, nes tokių įmonių kainos yra ypač mažos. Jos mažesnės nei išleidžiama registracijos metu.

Jeigu manote, kad paslaugų teikėjai, kurie pardavinėja įmones, išleidžia tiek pat kiek ir jūs išleistumėte registruodami įmonę savarankiškai, vadinasi smarkiai klystate. Jie mažesnes kainas siūlo dėl kelių priežasčių. Jie gali įmones registruoti pigiau, nes apeina tam tikrus reikalavimus. Parduodamos įmonės taip pat turi tuščias banko sąskaitas. Dėl šių priežasčių jos ir yra pigesnės.

Jeigu nusprendėte įmonę pirkti, tiesiog susiraskite patikimus pardavėjus. Jų skelbiamas parduodamų įmonių sąrašas dažnai atnaujinamas, tad galbūt rasite netgi sau tinkantį įmonės pavadinimą. Kaip bebūtų, įmones pirkite tik gerai įvertinę pardavėjų atsiliepimus, kad paskui nebūtų jokių problemų.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos