Pirmadienis, 3 spalio, 2022

Kokie lazeriai naudojami plaukų šalinimo procedūros metu?

Plaukų šalinimas lazeriu Vilniuje yra medicininė procedūra. Veikimo principas – lazerio spinduliuotės poveikis melaninui (pigmentui plaukuose). Būtent šis pigmentas suteikia plaukams būdingą atspalvį.

Yra 2 melanino frakcijos – feomelaninas ir eumelaninas. O plaukų spalvą lemia būtent šių frakcijų santykis. Daugiau feomelanino? Plaukai bus šviesūs ir atvirkščiai. „Dėl to, kad feomelaninas ne sugeria šviesą, o ją atspindi, šviesiaplaukiams ir raudonplaukiams ne visada prasminga atlikti plaukų šalinimą lazeriu.

Savo ruožtu eumelaninas sugeria šviesą, todėl dėl aukštos temperatūros vyksta cheminių junginių skilimas. Tai atsitinka taip: pirmiausia įkaista plauko stiebas, tada šaknis ir galiausiai folikulas.

Įkaista greitai, todėl kraujagyslės taip pat iš karto koaguliuojamos (užsandarinamos), ko pasekoje nutrūksta plaukų maitinimas. Dėl to plaukai miršta ir laikui bėgant iškrenta.

Plaukų šalinimo lazeriai

Jų yra keletas, tačiau pagrindinis skirtumas tarp jų yra skleidžiamos šviesos bangos ilgis. Tai yra, kuo jis ilgesnis, tuo didesnis efektyvumas ir didesnis įsiskverbimo gylis. Kiekvieno lazerio impulso trukmė ir spinduliavimo energija taip pat gali skirtis.

Plaukų šalinimo lazeriai skirstomi į:

  • aleksandritas;
  • rubinas;
  • neodimis;
  • diodas.

Aleksandrito lazeris

Veiksmingas plaukų šalinimui lazeriu tamsiems plaukams ant šviesios odos be saulės nudegimo. Naudojant aleksandrito lazerį, reikalingas išorinis odos vėsinimas, o neteisingai nustačius parametrus galite nusideginti. Seanso metu daugelis sako, kad jaučia skausmingus pojūčius.

Rubino lazeris

Jis yra „pionierius“ tarp visų plaukų šalinimo lazerių. Šiandien jis yra pasenęs ir beveik nenaudojamas. Labai retais atvejais galite jį pamatyti kokiame nors salone, bet dabar žinote, kad jis prarado savo aktualumą.

Neodimo lazeris

Dažniausiai jis naudojamas pašalinti kosmetinius odos defektus – randus, kraujagyslių tinklą. Tačiau toks lazeris veikia tik tuos indus, kurie maitina plaukus, o ne melaniną. Jei plaukams šalinti naudojate tik neodimio lazerį, jo veiksmingumas yra mažas.

Diodo lazeris

Šio tipo plaukų šalinimui skirtas lazeris melaninas yra absorbuojamas labiausiai, todėl jis vadinamas efektyviausiu. Galima naudoti visų tipų odai ir plaukų spalvoms, net jei juose yra per mažai melanino. Beje, diodinis lazeris tinkamas vorinėms venoms ir poodinėms kraujagyslėms šalinti.

Visos kontraindikacijos gali būti suskirstytos į santykines ir absoliučias

Laktacija. Plaukų šalinimas lazeriu nėra visiškai draudžiamas, kai moteris maitina krūtimi. Tačiau kadangi šiuo metu stebimi hormoniniai pokyčiai, geriau procedūros neatlikti, nes poveikio gali ir nebūti.

Gaivus įdegis. Plaukų folikulais paprastai labai sunku manipuliuoti. Be to, kyla neigiamų pasekmių rizika.

Lėtinės odos ligos. Po procedūros jų eiga gali pablogėti. ARVI arba ARI. Tik išgydę galite pradėti plaukų šalinimą lazeriu. Odos sužalojimai siūlomos gydymo zonos srityje: didelės hematomos, pažeista oda ir kt.

Aukštas kraujo spaudimas. Polinkis formuotis keloidiniams randams. Cukrinis diabetas dekompensacijos stadijoje.

Norint saugiai atlikti plaukų šalinimo lazeriu procedūras, svarbu atmesti visas kontraindikacijas.

Plaukų šalinimas lazeriu yra gana paprasta paruošimo procedūra

2-4 savaites būtina atsisakyti vaškavimo, šugaravimo, epiliatoriaus ir pinceto naudojimo. Galite naudoti tik skustuvą ir specialų skutimosi kremą.

Diodiniam lazeriui reikia visiškai lygios odos, tai yra, reikia nuskusti visus plaukus siūlomo epiliavimo srityje.

Savaitę prieš procedūrą netepkite savaiminio įdegio. Negalite degintis ir lankytis soliariume tiek likus 2 savaitėms iki seanso, tiek tiek pat po procedūros. Rekomenduojame po procedūros naudoti specialius apsauginius kremus nuo UV spindulių, jei epiliacijos zonos odos apsaugoti nuo saulės spindulių neįmanoma.

Po plaukų šalinimo lazeriu

  • Nenaudokite šveitiklių ir žievelių epiliavimo srityje mažiausiai 3 dienas.
  • Po užsiėmimo mažiausiai 3 dienas nesilankykite baseine, saunoje, karštoje vonioje, sūkurinėje vonioje.
  • Jei po procedūros atsiranda paraudimas, naudokite Panthenol odos paviršiui gydyti.
  • Venkite tokios veiklos kaip gausus prakaitavimas ar staigus kūno temperatūros pakilimas.

Medžiaga parengta vadovaujantis elektroepiliacija.lt informacija.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos