Pirmadienis, 3 spalio, 2022

LED lempučių veikimas

Vis sparčiau populiarėja LED žibintų naudojimas transporto priemonėse – automobiliuose, motocikluose, sunkvežimiuose. Kokiais privalumais išsiskiria LED žibintai nuo kitų, pvz.  hialogeninių žibintų? LED žibintai turi nemažai privalumų lyginant su hkitais: geresnė šviesos kokybė ir jos ryškumas, patvarumas ir mažesnis energijos suvartojimas. Dėl šių priežasčių, šie žibintai tapo itin populiarūs tarp transporto priemonių vartotojų. Dabar jau visuose naujuose transporto priemonių modeliuose gamintojai naudoja būtent LED žibintus.

Kaip veikia LED lemputės?

LED lemputės turi puslaidininkinę struktūrą, kuri gamina šviesą išlaisvindama fotonus – mažas šviesos daleles. Taigi, lyginant su paprastomis halogeninėmis lemputėmis, jos yra daug ryškesnės ir sukuria daug efektyvesnę šviesą. Dėl šių pagrindinių priežasčių jos tapo itin plačiai naudojamos. Tuo tarpu, hialogeninės lemputės turi trumpesnę galiojimo trukmę, nėra labai ryškios ir yra gana neefektyvios, nes didžioji jų dalis energijos prarandama kaip šiluma, o ne šviesa.

Kaip išsirinkti LED žibintus?

Renkantis LED žibintus svarbūs keli kriterijai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį – vatų galia (w) ir kelvino skalė. Šviesos ryškumas yra matuojamas (w) vatais, taigi, kuo aukštesnė norma, tuo ryškesnė šviesa. Kelvino skalė matuoja šviesos baltumą, kuo aukštesnė lemputės spalvos temperatūra, tuo šviesesnė lemputės šviesa. Pavyzdžiui, jeigų lempučių temperatūra siektų 6000 K, tai lemputė šviestų balta spalva.

LED žibintų naudojimas

Nepaisant to, kad naujuose automobilių modeliuose naudojami tik nauji LED žibintai, vis dėl to mūsų keliuose išlieka didelė dalis automobilių su kaitrinėmis lemputėmis. Taip yra todėl, kad vidutinis automobilių amžius Lietuvoje yra apie 15 metų ir anksčiau šios lemputės buvo itin populiarios ir dažnai naudojamos.

Tačiau esant poreikiui, visuomet galima patobulinti ir senesnės kartos automobilius, bei kitas transporto priemones ir įmontuoti LED dienos žibintus. Montuojant taip pat reikia atsirinkti tinkamus LED žibintų priedus, kurie leistų tinkamai pritvirtinti ir sumontuoti LED žibintus. Tokio patobulinimo dėka sutaupytumėte nemažai išnaudojamos energijos, automobilis taptų matomesnis kitiems eismo dalyviams, bei žinoma tokios lemopos suteiktų geresnį matomumą vairuojant tamsoje.

Labai svarbu teisingai sumontuoti LED žibintus pagal gamintojo nurodymus, taip pat verta paminėti, kad dienos žibintai turi būti sertifikuoti ir atitikti visus ES reikalavimus. Dėl šios priežasties patariama pirkti juos iš patikimų pardavėjų ir įsitikinti ar gaminys kokybiškas.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos