Pirmadienis, 29 lapkričio, 2021

Mechaninis vėdinimas

Šiuolaikiniai gyvenamieji namai statomi su šilumą izoliuojančiomis ir garams nepralaidžiomis medžiagomis. Dėl to įvyksta mikroklimato pažeidimas. Natūralios ventiliacijos tokiu atveju nepakanka, vis labiau rekomenduojamas sprendimas yra mechaninis oro vėdinimas grąžinant šalinamojo oro šilumą. Pagrindiniai jo pranašumai yra efektyvus oro mainai bet kokiomis oro sąlygomis ir reikšmingas šilumos nuostolių sumažėjimas.

Net mūsų namuose esantys prietaisai, tokie kaip kompiuteriai, įvairios cheminės medžiagos, židiniai, dujinės viryklės, pelėsiai, erkutės, naminiai gyvūnai gali būti teršalai. Daugelis žmonių stebisi, kodėl rekuperacinis vėdinimas turi daugiau privalumų nei įprasta naturali ventiliacija?

Natūralios ventiliacijos atveju oras patenka į kambarį per langus, taip pat visas nesandarias namo angas. Tokią ventiliaciją neigiamai veikia vėjas, kuris sustiprina oro ištraukimą per ventiliacijos angas. Tiesą sakant, natūralus vėdinimas nesukuria išlaidų, tačiau tiesiogiai veikia šildymo išlaidų padidėjimą, nes vartotojas negali kontroliuoti tiekiamo gryno oro kiekio. Be to, norint vėdinti patalpą, būtina atidaryti langą, o tai lemia dar didesnes išlaidas, susijusias su kambario šildymu žiemą. Šiuolaikiniai investuotojai stengiasi išvengti šių nuostolių ir ieško būdų, kaip sumažinti šildymo išlaidas. Dėl šios priežasties efektyvus vėdinimas su šilumos susigrąžinimu yra būdas sukurti sveiką patalpų klimatą.

Lyginant su natūralia ventiliacija, mechaninę ventiliaciją eksploatuoti yra daug brangiau, nes padidėja energijos suvartojimas ir sudėtingesnė priežiūra. Tačiau dirbtinio vėdinimo privalumas yra tas, kad švarus oras yra perduodamas į patalpą, o nešvarus oras pašalinamas iš patalpos. Be to, šioje vėdinimo sistemoje pranašumas yra įvairaus į patalpą patenkančio oro apdorojimas, šildymo, drėkinimo galimybė, o tai natūraliai vėdinant praktiškai neįmanoma.
Tai pagerina patalpų oro kokybę ir sumažina šilumos nuostolius dėl vėdinimo. Rekuperacija pašalina drėgmę, anglies dioksidą ir kvapus iš patalpos, tuo pačiu suteikdama namams gryno oro.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos