Pirmadienis, 3 spalio, 2022

Naminių kačių priežiūra

Katės tai viena iš mieliausių bei paslaptingiausių naminių gyvūnėlių rūšių, kuri atneša namams jaukumo bei tinkamos atmosferos. Katinai dažniausiai yra savarankiški, tad jų priežiūrai yra reikalingos minimalios pastangos. Šiame straipsnyje aptarsime kaip prižiūrėti katinus taip, kad jie jaustųsi laimingi bei mylimi.

Maistas

Kačių prigimtis būti plėšrūnais, tad joms yra būtina sumedžioti maistą pačioms. Kadangi namų aplinkoje tai dažniausiai yra neįmanoma, šeimininkas turi atkreipti dėmesį į kačių maistą.

Svarbu, kad jame būtų visi reikalingi vitaminai bei mineralai, kurie palaikys organizmo balansą. Katėms yra tikrai svarbi sveika mityba, tad reikia visą laiką suderinti maisto kokybę, kiekį bei nuolat palaikyti tokį racioną.

Maistas turi turėti pakankamą kiekį baltymų, riebalų, angliavandenių ir vitaminų, taip pat tinkamam organizmo funkcionavimui būtinas vanduo.

Asmeninė higiena

Katės yra linkusios pačios palaikyti savo švarą bei praustis savarankiškai, bet yra kelios procedūros, kurias yra rekomenduojama atlikti augintiniui.

Bent kartą per dieną skirti šiek tiek laiko augintinio šukavimui. Taip pat reikėtų įdėmiai apžiūrėti katino kailį, ausis, akis, dantis, tarpupirščius. Dar vienas patarimas, kad gyvūnas nedraskytų baldų, nagus galima patrumpinti kas savaitę specialiomis žirklėmis. Nagų draskyklė – dar vienas būdas išvengti nemalonių incidentų.

Kita procedūra yra ausų valymas, kuriuo metu reikia atkreipti dėmesį į sieros spalvą. Tuo atveju jeigu siera kitokios spalvos negu yra įprasta arba juodai rausva, tada geriausia yra kreiptis pas veterinarą.

Papildomai nuprasti gyvūną galima sauso šampūno pagalba, kurį galima rasti zoo prekių parduotuvėje. Smėlio dėžutė, kurioje katė daro gamtinius reikalus, taip pat privalo būti kasdien valoma. Tada nemalonaus kvapo nebus namuose, o katinas bus patenkintas ir tai nesukels jam diskomforto.

Pastovumas

Katinai yra sėslus gyvūnai, kuriems nepatinka naujovės. Net įprastų daiktų vietos pakeitimas gali sukelti keturkojui didelį stresą, nekalbant jau apie šeimininko pakeitimą, persikraustymą į kitą vietą arba panašius dalykus..

Geriausia yra viską laikyti taip, kaip yra pripratęs matyti gyvūnas, kadangi rutina jam yra priimtina bei mėgiama.

Bendravimas ir aktyvus laisvalaikis

Bendravimas bei meilė yra tai, ko katės visą laiką reikalauja iš žmonių. Jie mėgsta kai šeimininkas rodo savo rūpestį, glosto jas, žaidžia. Kadangi katės yra plėšrunės, žaidimo metu atsiskleidžia jų pagrindiniai instinktai, kurios juos pagaliau gali išlaisvinti.

Tad yra būtina reguliai žaisti su katėmis naudojant kamuoliukus, pelės ar kitus žaislus.  Tai primena jiems grobį, kurie jie žūtbūt turi pagauti.

Iš pirmo žvilgsnio galima pagalvoti, kad katės yra labai užsiskleidusios, mėgstančios individualumą bei vienatvę, bet labiau jas pažinus galima pastebėti, kad tai visai netiesa. 

Mylimiems šeimininkams jie atveria savo žaismingą širdį bei rodo meilę su kaupu.Intensyviai žaisdamos jos parodo savo švelnumą bei dėmesį, skirtą konkrečiam žmogui. 

Taip pat katinai labai nemėgsta kai jie yra paliekami ilgesniam laikui namuose vieni. Grįžus geriausia parodyti dėmesį savo augintiniui, kad jis nesijaustų nemylimas

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme aspektus, kuriuos reikia žinoti norint tinkamai prižiūrėti naminę katę. Nors tai labai paslaptingi gyvūnai, bet žinant kaip atverti jų širdį, teisingai prižiūrėti bei bendrauti su jais, galima turėti labai ištikimą savo gyvenimo kompanioną.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos