Penktadienis, 21 sausio, 2022

Paskolos bedarbiams

Bedarbiai dievagojasi, kad vartojimo kredito teikėjai jiems taiko per daug griežtas sąlygas, tačiau reikia žinoti, kad paskolos bedarbiams įprastai neišduodamos ne dėl to, kad jie nenori, o dėl to, kad jie privalo laikytis atsakingo skolinimo principų. Tie principai vardijamo kliento mokumo vertinimo nuostatuose. Dabar bedarbiams apskritai reikėtų pamiršti vartojimo kreditus, ypač tuos, kurie išduodami internetu. Bedarbiams asmenims taikomas reikalavimas gauti pajamas, ir toks reikalavimas taikomas būtent visiems vartotojams, o ne tik bedarbiams. Bedarbiai asmenys yra tie, kurie registruoti daro biržoje, tačiau reikia pabrėžti, kad kai kurie asmenys sugeba išvengti bedarbio statuso net ir negaunat pajamų, bet būnant registruotais darbo biržoje.

Specialistai pastebi, kad yra nemažai bedarbių, kurie naudojasi įstatymų spragomis. Pavyzdžiui, dabar yra tokia situacija, kad savarankišką veiklą vykdantys asmenys gali registruotis darbo biržoje. Jie tokiu būdu gali gauti dirbančiojo statusą. Aiškiau kalbant, kuomet savarankiškai dirbančio asmens statusą turintis žmogus įregistruoja individualią veiklą, tai jis turi savarankiškai dirbančios asmens statusą. Bet, jis gali tos veiklos nevykdyti, jis gali iš tos veiklos negauti pajamų ir vis tiek jis turės tą statusą. Blogiausia tai, kad tokią veiklą įregistravę asmenys mato spragą daro biržoje – jie joje gali užsiregistruoti ir tokiu būdu jų statusas keičiasi iš savarankiškai dirbančio į dirbančiojo.

Minėta spraga yra žalinga tuo, kad tokiu būdu galima klastoti duomenis apie gaunamas pajamas. Jeigu toks sukčiaujantis asmuo nurodo, kad gauna iš savarankiškos veiklos pajamas, tai tada kreditorius tokias pajamas turi vertinti konservatyviau ir griežčiau ir čia jau nebeužteks tikrinti tik paskutinių 4 menių pajamų vidurkio – imamas ilgesnis laikotarpis. Įdomiausia tai, kad tokie duomenys tikrinami rankiniu būdu – asmens prašoma banko sąskaitos išrašų, apskaitos dokumentų kopijų ar net pajamų deklaracijos nuorašo. Tokius dokumentus suklastoti nėra sunku, nes asmuo,  turintis kompiuterinio raštingumo pagrindus, tokius dokumentus gali sukurti pats. Tai būtų prilyginama kreditoriniam sukčiavimui.

Jeigu esate bedarbis asmuo ir negaunate pajamų, tai jums reikia suprastis, kad kredito gauti jūs negalite ir ypač rekomenduojama susilaikyti nuo bandymo sukčiauti.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos