Pirmadienis, 29 lapkričio, 2021

Sėjamosios petražolės, ką reikia žinoti?

Petražolės – tai itin paplitęs prieskoninis augalas. Unikalus ir gaivus skonis yra dar vienas šio augalo privalumas privalumas. Tačiau, geriausios petražolės yra ne džiovintos, ne šaldytos, o šviežios. Tik šviežios petražolės pilnai atskleidžia visą aromatų ir skonių gamą. Norint turėti šviežių petražolių, geriausia yra jas sodinti. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos reikia žinoti, prieš pradedant petražolių sodinimą. Apie juos šiame straipsnyje bus kalbama.

Sodinimas ir priežiūra

Petražolės yra dažniausiai sėjamos pavasario viduryje, nors jas galima sodinti ir kitu metu. Prieš sėją rekomenduojame petražoles sudrėkinti. Taip užtikrinamas geresnis jų derlius ir spartesnis augimas. Sodinant galima nesibaiminti dėl šalčio – sėjamosios petražolės yra jam atsparios. Atlikus sodinimą, po kiek turi būti pradedami priežiūros darbai. Mat petražolės yra gan reiklios priežiūrai. Tam, kad derlius būtų gausus, reikia ravėti piktžoles, praretinti žolelių kiekį, purenti žemę ir labai nedaug, tačiau dažnokai laistyti. Geriausia petražoles palaistyti labai lengvai kas 2-3 dienas.

Rekomendacijos sodinant ir skinant

Jeigu jau auginate petražoles, patartina naudoti jas dažnai, kadangi, kaip minėjome, šią žolelę reikia laikas nuo laiko praretinti. O ir išmesti idealios kokybės tikrą petražolės šakelę irgi gaila. Petražoles sodinkite priemolio, priesmėlio dirvoje, naudokite daug organinių trąšų. Skinant būkite atsargūs, nes petražolės gali būti šiek tiek jautrios grubiam skinimui ar netgi gali būti lengvai išraunamos.

Tad jei esate ne abejingi daržininkystei ir dar neturite lysvės kvapnių petražolių, būtinai pasinaudokite šiais patarimais ir paįvairinkite savo patiekalų skonį šiomis vertingomis žolelėmis.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos