Pirmadienis, 29 lapkričio, 2021

Šildymas oras-vanduo

Kas labiausiai domina žmones kai kalbame apie naują šildymo būdą oras vanduo? Pirmoje vietoje klausimas kokia tai sistema, kaip ji veikia, kiek kainuoja įrengti ir naudoti. Kaip ir kiekviena naujovė susiduriama su abejonėmis dėl efektyvumo, realios naudos ir todėl įdomūs kitų vartotojų naudojančių tokią sistemą atsiliepimai ir patarimai.

Šildymas oras-vanduo ne tk apšildo namus bet ir paruošia karštą vandenį. Tokia šildymo sistema labiausiai tinka namams kurie yra gerai apšiltinti iš išorės ir pagrindinis šildymas yra grindininis. Skirtumas yra su šildymu radiatoriais yra paprastas, norint šildytis grindimis reikia kad vandens temperatūra būtų bent 30 laipsnių, o radiatoriams reikia virš 50 laipsnių todėl šilumos siurblys nebus toks ekonomiškas kaip yra teigiama. Jeigu renkatės tokią sistemą naujam namui, apie tai susiderinkite su architektu, nes tuomet nebebus poreikio projektuoti ir statyti kaminą.

Oras-vanduo šildymas yra pranašesnis už paprastą šildymą oras-oras nes šilumas per grindininį šildymą paskirstoma po namus vienodai, nėra vieno šilumos šaltinio, be to ir oras patalpoje ne taip išsausėja. Jeigu lyginsime pagal kainas kiek tokias sistemas kainuoja įrengti tai visiškai dvi skirtingos sistemos. Jau vien tik šildymo oras-vanduo siurblys kainuos 3000-5000 eurų, o kur dar šildymo vamzdynų išvedžiojimas. Šilumos siurblių kainas rasite specializuotoje parduotuvėje https://namams24.lt/lt/48-orasvanduo-silumos-siurbliai.

Šildymo sistemą oras vanduo patogiausia įrengti tada kai reikia keisti seną dujinį arba kieto kuro katilą. Patogu ir ekonomiška dėl keletos priežasčių, galima panaudoti jau esamus šildymo vamzdelius ir nebereikia nieko nei ardyti nei daryti iš naujo. Kadangi tokia šildymo sistema veikia ekonomiškai veikia tik kai į šildymo vamzdynus ir radiatorius tiekiama žemesnės temperatūros vanduo, kambariuose kur yra radiatoriai gali tekti juos pakeisti į kiek įmanoma didesnius radiatorius kad šilumą atiduodantis paviršius būtų kuo didesnis. Vieno radiatoriaus kaina gali siekti iki 200 eurų jei rinksitės standartinio dizaino gaminius, tačiau šį darbą galite atilikti ir po to, geriausia žiemos metu, kai pastate šilumos siurblį realiai pamatysite kiek sistema pajėgi apšildyti tuos kambarius kur yra radiatoriai.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos