Pirmadienis, 29 lapkričio, 2021

Spinalinės stenozės priežastys ir gydymo būdai

Spinalinė stenozė gali būti įgimta ar įgyta, o šiai ligai atsirasti priežasčių daug. Stuburo kanalo stenozė gali atsirasti po traumos arba po operacijos ir kitų ligų. Šia liga serga labai aktyviai gyvenantys arba visai nejudrūs, tiek vyrai, tiek moterys. Tačiau tyrimais yra nustatyta, kad stuburui labiausiai kenkia sėdėjimas ir mikrotraumos. Kenkia tolimųjų reisų vairuotojams, kurie didelę dalį dienos praleidžia sėdėdami už vairo. Taigi dirbantiems sėdimą darbą, patariama kasdien mankštintis, sedėti taisyklingai, nesikuprinti, dirbantiems su kompiuteriu daryti pertraukas, atsistoti ir pajudėti. Sutrikus nugaros smegenų funkcijai, pasireiškia šlubavimas, vaikščiojant jaučiamas kojų silpnumas, o atsisėdus išnyksta tik trumpam, pasidaro sunku nueiti didesnius atstumus. Gali atsirasti kojų tirpimas ir nugaros skausmai, o laikui bėgant simptomai laikinai gali palengvėti arba pablogėti. Šeimos gydytojas, įvertindamas ligos eigą, jei įtaria spinalinę stenozę pacientą siunčia atlikti magnetinio rezonanso tomografiją.

Spinalinės stenozės gydymas
Esant lengviems spinalinės stenozės simptomams, pradedama taikyti gydomoji gimnastika, masažai, kineziterapijos pratimai. Jei tokio gydymo neužtenka, o stuburo srityje nervai yra suspausti- būtina operacija, kurios metu pašalinama slankstelio lanko, sąnario ir jungiamojo audinio dalis.

Žmogui senstant, dėvisi tarpslankstiniai diskai
Vyresnio amžiaus žmonėms tarpslankstiniai diskai dėvisi, mažėja jų elastingumas, formuojasi ataugos. Progresuojant ligai siaurėja stuburo kanalas, kuriame yra pagrindinis nervų pluoštas ir tarpslankstinės angos, pro kurias eina visi nervai ir kraujagyslės. Esant šiai situacijai nervai dirginami, vėliau spaudžiami, o žmogus jaučia nuovargį, skausmą ir tirpimą kojose. Tenka matyi, kad kai kurie senjorai eina pasilenkę į priekį, taip atsitinka dėl to, kad susirietus stubure pagerėja kraujotaka, atsipalaiduoja spaudžiami nervai.

Stuburo išvaržos
Stuburo išvaržos būdingos jauniems žmonėms. Jos susiformuoja kai iš tarpslankstelinio disko atskyla gabalėlis kremzlės ir patenka į stuburo kanalą, spaudžia tarpslankstelinę angą, pažeidžia nervus dėlto skauda, tirpsta kojos . Atlikus neurologinius tyrrimus, išvaržas tenka operuoti nedelsiant.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos