Pirmadienis, 29 lapkričio, 2021

Šviestuvų pritaikymas interjere

Interjero kūrimas be profesionalų pagalbos dažnam yra tikras galvos skausmas. Ne veltui interjero dizainerių paslaugas renkasi vis dažniau ir vis daugiau žmonių. Nes tai nėra tik sienų ar grindų spalvos, tačiau ir baldai bei tinkamas apšvietimo intensyvumas atitinkamose erdvėse.
Tačiau kalbant apie apšvietimą, verta pakalbėti ir apie pačius šviestuvus, kurių vien tik Vilniuje tikra gausybė, kad realiai visiškai susisuka galva. Šviestuvai – tai tokia detalė, kuri gali arba visiškai „nunešti stogą“, arba viską sugadinti negrįžtamai.

Visų pirma, šviestuvai turi suteikti namų interjerui jaukumo, bet tuo pačiu ir individualumo, o kai kurias atvejais – net prabangos. O tai sukurti vien tobulai parinktais šviestuvais tikrai galima. Šviestuvai gali būti įvairiausių tipų – pakabinami, lubiniai, sieniniai, įmontuojami ar pastatomi, taipogi įvairaus dizaino ir spalvų.

Pakabinamus šviestuvus visuomet reikėtų rinktis atsižvelgiant į lubų aukštį, kadangi itin žemai nusileidžiantis šviestuvas vizualiai gali „pažeminti“ erdvę. O jeigu lubos itin aukštos, mažytis šviestuvėlis prilipęs prie lubų gali atrodyti net juokingai. Tuo tarpu lubiniai šviestuvai padeda sukurti aukštesnių lubų įvaizdį ir gali būti įvairių formų, dydžių bei spalvų. Kaip jau supratote, turėtumėte rinktis ne tik šviestuvo dizainą, derantį interjere, tačiau ir dydį.

Tikriausiai žinote, kad namuose rekomenduojama planuoti ne vieno, o bent dviejų ar net trijų sluoksnių apšvietimą. Taip galima nesudėtingai ir efektyviai išnaudoti net kelias kambario erdves skirtingiems poreikiams. Tokiam išpildymui idealiai tinka sieniniai šviestuvai, kuriems vieta parenkama atsižvelgiant į situaciją. Jie gali būti kaip papildomas, funkcinis ar akcentinis apšvietimo šaltinis.

Pastatomi šviestuvai dažniausiai naudojami išskirtinai kaip funkcinis arba papildomas apšvietimas, suteikiantis jaukumo erdvėje. Esant poreikiui, prie šio apšvietimo galima skaityti knygą ar tiesiog žiūrėti TV.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos