Pirmadienis, 29 lapkričio, 2021

Taisyklingas kūdikių maitinimas

Nepaisant begalinio visų džiaugsmo dėl kūdikio gimimo, jo atėjimas atneša nemažai ir nerimo bei ne visuomet malonių rūpesčių. Todėl būsimos mamos dar iki vaikeliui gimstant turi galimybę susipažinti su tuo laikotarpiu, kad tas laikas, naujagimiui atėjus į pasaulį, atneštų kuo mažiau nežinomybės.

Poliklinikos, vaiko ir mamos klinikos, gimdymo namai ir kiti organizatoriai nuolatos rengia gyvus seminarus-kursus būsimoms gimdyvėms. Tokie nėščiųjų užsiėmimai vyksta ir pandemijos metu, tiesiog kaip ir visa kita – persikėlė į internetą. Šiuose užsiėmimuose besilaukiančioms moterims yra suteikiama informacija apie naujagimio žindymo ypatumus ir taisyklingą žindymą. Taipogi supažindinamos su mamos pieno teikiama nauda kūdikiui ir jo sveikatai, kaip išvengti krūtų spenelių pažeidimų ir su kitais maitinimo krūtimi klausimais.

Svarbu žinoti, kad sėkmingo žindymo paslaptis – tai taisyklinga žindymo pradžia. Tačiau svarbu ir tai, kad tuo viskas nesibaigia, kūdikis auga, o su juo auga ir jo mitybos poreikiai. Čia taip pat kyla klausimas, nuo kada geriausia kūdikį primaitinti ir nuo kokių produktų geriausia pradėti primaitinimą. Tai, žinoma atsiranda jau kur kas vėliau, priklausomai nuo situacijos, vieniems poreikis primaitinti atsiranda 4, kitiems – 6 mėnesių.

Pastebima, kad primaitinimo papildomu maistu klausimas taip pat dažniausiai priklauso nuo to, kaip pradžioje sekasi žindyti kūdikį. Paprastai teigiama, kad iki maždaug 6 mėnesių kūdikiui, kuris maitinamas mamos pienu, primaitinimas visiškai nereikalingas. Tačiau pasitaiko nemažai atvejų, kai nesėkmingas žindymas baigiasi perėjimu prie pieno mišinukų, o tai įtakoja ankstyvesnį kūdikių primaitinimą. Arba tais atvejais, kai žindyti sekasi sunkiau ir vaikelis tiesiog pakankamai nepasimaitina.

Todėl nėščiųjų kursai – tai tas renginys, kuriame galima išgirsti daug atsakymų ir užduoti dar daugiau klausimų, galimai padėsiančių ateityje išvengti nesklandumų.

Paskutiniai įrašai

Panašios naujienos